Kl. 02  + Kl. 12 LC1,2,3; Kl. 20 Klubmesterskab niveau pony          Dommer: Sarah Ejsing
Klokken Rytter Hest Niveau Point % Placering
10.00 Fie Johansen Capri LC2    62,174  
10.08 Zenia Berthelsen Viona LC2    64,783  
10.16 Daniella Mikkelsen Madonna LC2    67,609  1
10.24 Fie Johansen Capri LC2  Finale  61,739  
10.32 Zenia Berthelsen Viona LC2 F Finale  65,000  
             
             
Kl. 01 + kl. 11 LD1,2 + kl. 19 elevmesterskab finale hest/pony         Dommer: Sarah Ejsing
Klokken Rytter Hest Niveau Point % Placering
10.55 Jasmin Lind Amir LD1    67,778  1
11.02 Rosa Lauridsen Oblivate LD1    67,778  1
11.09 Cecilie Hedegaard Sille LD1    65,833  
11.16 Caroline Hansen Susan LD1    55,833  
11.23 Cathrine Hansen Famke LD1    65,000  
11.30 Anna Mia Falther Ronaldo LD1    63,333  
11.37 Liv Riis Lenbroch Susan LD1    67,500  
11.44 Malene Kristensen Ginger LD1    67,778  1
11.51 Rikke Andreasen Fair Way LD2    66,667  
11.58 Daniella Mikkelsen Madonna LD2    67,381  
12.05 Louise Jørgensen Monique LD2    67,619  
12.12 Anna Mia Falther Ronaldo LD2  Finale  61,429  
12.19 Liv Riis Lenbroch Susan LD2  Finale  63,571  
             
             
Kl. 03 + kl. 11 LC1,2,3                                                                        Dommer: Sarah Ejsing
Klokken Rytter Hest Niveau Point % Placering
12.40 Rikke Andreasen Fair Way LC1    63,800  1
12.48 Louise Jørgensen Monique LC1 F Finale  66,600  
             
             
Kl. 08 LX og  kl. 10 LD1,2  hest/pony                           Dommer: Margot Martensen
Klokken Rytter Hest Niveau Point % Placering
13.10 Liv Lerche Ginger LD1    58,889  
13.17 Emily Simmelsgaard Easy Dream LD1    61,667  1
13.24 Smilla Poulsen Kvik LD1    55,556  
13.31 Tilde Forsberg Cinille LD1    59,722  
13.38 Andrea Larsen Sonja LD1    56,389  
13.45 Djenni Paulsen Kvik LX    60,000  2
13.52 Freja Albech Max LX    60,000  2
13.59 Louise H. Christensen Smartie LX    53,500  
14.06 Enya Rasmussen Lady LX    57,500  
             
             
Banegennemgang for alle højder mellem klokken 14.30 og 14.45
             
             
Klokken 14.50     spring alle højder hest/pony met B0  
             
Start nr:  Rytter Hest Højde Fejl Tid  
             
1 Freja Albech Max Bom/20 cm      
2 Andrea Larsen Sonja Bom/20 cm      
3 Daniella Mikkelsen Madonna Bom/20 cm      
             
4 Andrea Larsen Sonja 30 cm      
             
5 Malene Nielsen Ewilight 110 cm      
             
6 Malene Nielsen Ewilight 120 cm      
             
             
             
Kåring af klub-og elevmester